İnovasyon, deneyimden doğar.

UV Dezenfeksiyon

Lotus Technic - UVGI for Air Disinfection

Belirli dalga boylarındaki UV ışığının fazı sayesinde, hava yoluyla taşınabilen bakteriler, mantarlar, küf ve virüsler gibi mikroorganizmaları etkisiz hale getirmek mümkündür.

Ultraviyole mikropların yok edici ışınlama veya kısaca UVGI (Ultraviyole Mikrop Yok Edici Işınlama) olarak adlandırılan uygulamanın mevcut klima sistemlerini iç hava ile güvenilir bir şekilde çalıştırmak için kullanılabileceği birçok akademik çalışma tarafından kanıtlanmıştır.

Sanayide benzer uygulamalardan farklı olarak, uluslararası standartlara (ASHRAE 52.2-2017) uygun olarak hazırladığımız test aparatları sayesinde sistemleriniz için özel uygulama tasarımları oluşturuyoruz. Bu tasarımları, Ege Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülen laboratuvar çalışmalarının sonucunda geliştirdik. Böylece klima sistemlerinizi hastalıksız hale getiriyoruz.

Sistemlerinizin kanal bölümleri, hava hızları ve taşınan partiküllerin boyutlarını dikkate alarak, Ege Üniversitesi Mikrobiyolojik Analiz Laboratuvarı (EGEMIKAL) tarafından onaylanmış hangi tasarımın, hangi partikül boyutunun ve hangi koruma seviyesinin sağlanabileceğini raporlayabiliriz.