UV DEZENFEKSİYON

UV Dezenfeksiyon
  • UV ışımanın belirli dalga boyundaki fazı sayesinde havayla taşınabilen bakteri, mantar, küf ve virüs gibi mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesi mümkündür.
  • İç hava ile çalışan mevcut iklimlendirme sistemlerinin güvenilir hale getirilmesi için ultraviyole antiseptik ışınlama ya da kısaca UVGI (Ultraviolet Germicidal Irradiation) kullanılabileceği pek çok akademik çalışma ile kanıtlanmıştır.
  • Sektördeki benzer uygulamalardan farklı olarak, Ege Üniversitesi ile ortaklaşa yürüttüğümüz laboratuvar çalışmaları sonucu geliştirdiğimiz uluslararası standartlara (ASHRAE 52.2-2017) göre hazırlanmış test düzeneğimiz sayesinde, sisteminize özel uygulama tasarımını yapıyoruz. Böylelikle iklimlendirme sistemlerinizi hastalık taşımaz hale getiriyoruz.
  • Sisteminizdeki kanal kesitleri, hava hızları ve taşınan partiküllerin boyutlarını göz önünde bulundurarak hangi tasarımın uygulanması durumunda, hangi partikül boyutunda, ne düzeyde koruma sağlanabileceğini Ege Üniversitesi Mikrobiyolojik Analiz Laboratuvarı (EGEMİKAL) onaylı şekilde raporlayabiliyoruz.